Pogoda i jej wpływ na kamery – dobierz je właściwie

Warunki wewnątrz pomieszczeń są najczęściej całkowicie od tych, które panują na zewnątrz budynków. W grę wchodzi nie tylko duża różnica temperatur, ciśnienia, oraz wilgotności. Poza budynkami dodatkowo występują opady w postaci deszczu, śniegu oraz gradu. W okresach zimowych, powstają oszronienia i zamarza woda. Latem z kolei temperatura znacząco wzrasta co niekiedy może wywoływać pożary. Wszystkie te czynniki mają znaczący wpływ na urządzenia elektroniczne, które są montowane poza budynkami. Dotyczy to również i systemów służących do monitoringu. Najczęściej najbardziej narażonymi elementami telewizji przemysłowej są kamery, użyte do łączenia kable, ewentualnie zastosowane czujniki, podobnie jak stosowane w razie konieczności wzmacniacze sygnałów. Pozostałe elementy wchodzące w skład telewizji przemysłowej jak rejestrator, pulpit sterujący oraz monitor znajdują się najczęściej wewnątrz budynku. Panujące tam warunki są zdecydowanie bardziej przyjazne, dlatego też i zabezpieczenie urządzeń nie muszą być aż tak wymagające.

W przypadku urządzeń stosowanych poza budynkami stosuje się bardziej wytrzymałe materiały i części, które lepiej znoszą mniej lub bardziej kapryśną pogodę. Odporność na czynniki zewnętrzne obejmuje najczęściej wpływ wody oraz ciał stałych. Dzięki temu można było zaoferować kamery dostosowane zarówno do pomieszczeń wewnątrz budynków jak również tych spotykanych wewnątrz biur, sal oraz w domach. Kamery w większości przypadków mają możliwość rejestracji zarówno obrazu jak również i dźwięku. Coraz częściej dają one również możliwość rejestracji obrazu przy złych warunkach pogodowych oraz w nocy. To jaka będzie jakość nagrania to duża rola kamery. Jej parametry, ilość niezbędnego światła do pracy, zapis analogowy lub cyfrowy, rozdzielczość, obecność bądź brak dodatkowego obiektywu (taki obiektyw można zamontować dodatkowo). Kamery różnią się również w zakresie klas szczelności i innych dodatkowych funkcji. Najczęściej zależy to od tego, które elementy producent uznał za bardziej wartościowe i przydatne dla klienta.

Bardzo zróżnicowana oferta w zakresie urządzeń to doskonałą propozycja dla wszystkich klientów chętnych do montażu telewizji przemysłowej na swoim terenie.