Co powinien posiadać dobry monitoring?

Monitoring montować można w różnorodnym miejscach, podobnie jak i sam cel takiego montażu jest zróżnicowany. W każdym jednak przypadku, w celu zapewniania działania we właściwy osób, niezbędnych jest kilka elementów i nie mowa tu tylko o samych kamerach. Podstawowe, jak i dodatkowe elementy znacząco wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa. Niestety niekiedy odbywa się koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Najczęściej w skład zestawów monitorujących wchodzą między innymi:

- kamery o różnej charakterystyce,

- elementy mechaniczne, umożliwiające kamerom poruszanie się w różnych płaszczyznach,

- rejestratory,               

- oprogramowanie,

- monitory pozwalające na obserwację bieżących wydarzeń i odtwarzanie nagrań,

- dysk twardy - im więcej kamer i danych będzie spływało do rejestratora, tym większa powinien on mieć pojemność (zapisane informacje możemy przez pewien czas przechowywać i później usuwać),

- zestaw do komunikacji bezprzewodowej – wi-fi,

- inne elementy takie jak kable, wzmacniacze, czujniki, sterowniki.

W zależności od wyboru, jedne elementy można traktować jako podstawowe, inne zaś jako opcjonalne. W wielu przypadkach, można liczyć na różnorodność tych elementów, zarówno pod względem ich producentów, wielkości i specyfikacji. Dzięki temu można je odpowiednio dostosować do każdego miejsca. W ofercie między innymi kamer, można znaleźć zarówno tradycyjne jak również miniaturowe. Idealnie nadają się one do tego, by umieścić je w sposób niewidoczny dla ewentualnego intruza. Co ważne w sytuacji kiedy dochodzi do braku zasilania, rozwiązaniem jest wyposażenie kamer w dodatkowe karty pamięci. Pozwalają one na zapisywanie obrazu w sytuacji kiedy następuje przerwanie kontaktu z rejestratorem. Po naprawie usterki, bądź przywróceniu zasilania, można ze pokojem odzyskać zapisane dane. Braki w zasianiu, można wykluczyć, wyposażając zestawy monitorujące w dodatkowe alternatywne źródła energii.